Hjem › Forum › Forum 15.46.6 › Norgescup 1 Stavanger 11.-12.oktober
- Dette emnet har 17 svar, 1 deltaker, og ble sist oppdatert 12/10/2025 at 18:22 av
Rocambole.
-
ForfatterInnlegg
-
Norgescupen 2025-26 består av 9 runder, og den første avholdes altså førstkommende helg. Program, poengsystem etc. finnes i dette dokumentet, men kortversjonen er: «Alt er som før». Det er vanskelig å se at NSF har foretatt seg noe som helst for å gjøre Norgescupen mer attraktiv, men heller velger å gå i de samme opptråkkede sporene.
Det som er nytt denne sesongen, er jo derimot at oversikten over påmeldte løpere finnes på nettstedet «iSonen». Det går nok mot stor deltakelse, også av de aller beste.
Verdt å merke seg: NM enkeltdistanser går av stabelen på samme bane to helger senere.
Kristian Eliassen
Da endte det med 81-83 utøvere.
Meldt høytrykk, men dette blir spennende. Mangler en del sprintere, men interessant med Wiklund og Samsonsen på 500. Svenni velger 1000, og noen fine kvartetter både på 3000m kvinner og 5000m, menn (Eitrem og Kongshaug).
Starter 10:00 lørdag. Ingen stream. men live-timing:
I tilfelle noen har glemt det siden i fjor: Rundetider får man på «direkten» via Wall TV. her går det an å følge med fra Inzell og Stavanger på samme skjerm.
Kristian Eliassen
4.00.15 av Wiklund! Det må da være veldig bra med høytrykk og det hele. Storelid 4.14 og bare et par sekunder bak lavtrykksløpet fra sist helg. Bra også av Furnee og Eichler.
Kristian Eliassen
Hvem dro ut kontakten etter de to første kvartettene på 5000m?
Kristian Eliassen
…ok, vi er i gang igjen. Vanning.
Kristian Eliassen
Dessverre gikk det i ball med tidtakersystemet underveis i de to siste kvartettene på 5000. Eitrem så ut til å gå et sterkt løp hvor Henriksen holdt godt følge i starten — jevnbyrdig med Kongshaug i samme kvartett.
Kristian Eliassen
…6.10.28 på Eitrem! 6.25 på Kongshaug og 6.32 på Eng Strand. Henriksen fullførte ikke
…
Sesongbeste i verden både for Wiklund og Eitrem 👍
Kristian Eliassen
Meget sterkt av Wiklund og Eitrem. Wiklund var nærme banerekorden til Sablikova, mens Eitrem var 5 sekunder bedre enn Kramers. MT, så jeg vet ikke om den registreres
Jan Terje Gresset
Et knall løp av Sander…..men litt betenkelig at det er så stor avstand ned til de neste. Vet ikke hva son skjedde med Sigurd Henriksen, men han hadde vel kommet inn mellom der da. Han hadde iallfall en offensiv start på løpet. Stor honnør til Sigurd Holbø Dyrset med et flott løp og ny pers…..han har tatt store steg til denne sesongen. Blir en spennende løper på flere distanser han.
Kristian Eliassen
Virker som det var planlagt at Sigurd Henriksen bare skulle gå 3000m. Bra, for vi trenger noen bak Eitrem.
Merkelig denne skikken med å melde seg på 5000 m og stoppe 5 runder før mål. Hvorfor ikke melde seg på 3000 m i stedet?
Jon Ketil
Antagelig for å få best mulig matching (for begge) Noen som fikk notert tiden etter 3000?
Kristian Eliassen
Jeg antar vi får vente til protokollen legges ut her?:
https://www.skoyteforbundet.no/hurtiglop/resultater/2025-2026/
Kristian Eliassen
…3.45.7 i følge Skjeggestad.
Emil
40,37 på A1 løper Anne Sofie Knutsen Birkedal i dag. Med 10,93 åpning viser hun seg igjen som et stort sprinttalent.
Kristian Eliassen
Artig!
Rocambole
Definitivt oppløftende prestasjoner av våre olympiske gullhåp Wiklund 4.00.15 og Eitrem 6.10.28 selv om disse gode tidene ble oppnådd med kvartettstart. (Samtidig kan det også tas litt med i betraktning at vi nå hadde et høytrykk på ca. 1028 hPa som tilsier et handicap ift. normalt lufttrykk på drøye 0,1 tidspoeng.) Under e-nm i Stavanger 02.11.24 (med parstart) vant til sammenligning Eitrem på 6.16.91, 11,58 sek foran Kongshaug som nå var 15,03 sek bak Eitrem. Og gledelig at Ragne nå bare gikk opp 0,39 sek på sisterunden.
Dina Storelid bekreftet at hun har tatt et sprang som gjør at hun kan bli aktuell som tredjekvinne for damenes lagtempo-lag. Mht. herrenes lagtempo har jeg fortsatt mest tro på Didrik Eng Strand som vår tredjemann, men han har til gode å overbevise nå i forsesongen.
-
ForfatterInnlegg
