En omfattende og begivenhetsrik sesong i Norgescupen er avsluttet. Sist helg var det finale og rekordløp i Sørmarka Arena.
Og de som var til stede fikk oppleve mange gode prestasjoner i en finalerunde som holdt høy kvalitet.
Distansevinnere i seniorklassen for kvinner ble Anne Gulbrandsen (500 m x 2 og 1000 m), Nille Faleide (1000 m), Marte Vatn (1500 m) og Marit F. Bøhm (3000 m). I klassen for menn ble det seire til Johann J. Sæves (500 m, 1000 m x 2 og 1500 m), Bjørn Magnussen (500 m), og Ole B. Næss (3000 og 5000 m).
Dette var som sagt også sesongavslutning og «rekordløp», og dermed ble det selvsagt satt massevis av personlige rekorder, først og fremst i juniorklassen. Blant seniorene noterer vi at Marte Vatn senket sin tidligere rekord (fra Inzell) til 1.20,67. Sæves’ tid på 1500 m er ikke personlig rekord, men på lavlandsbane hadde han aldri tidligere vært under 1.52 – nå ble det 1.50,54!
Sluttresultater Norgescupen
…lar foreløpig vente på seg, men vi stoler på Norges Skøyteforbund som presenterer følgende topp tre:
Senior, kvinner
1. Marie B. Haugli, Jevnaker
2. Else M. Omsland, Fram
3. Ida Sanderud, Nord-Odal
Marie B. Haugli
Senior, menn
1. Robin Gruben, Nord-Odal
2. Simen Kroken, Aktiv
3. Johann J. Sæves, Båstad
Junior, kvinner
1. Trine Heian, Sandefjord
2. Victoria K. Sætersdal, Fana
3. Marte B. Furneé, Asker
Junior, menn
1. Jonas Haugland, Bergen
2. Tobias Fløiten, Nord-Odal
3. Sander Mikkelsen, Jevnaker
Gratulerer til alle!
Norges Skøyteforbunds Norgescup-meny med resultater fra sesongen
(velg: «Norges Cup»)
Bildet øverst viser Robin Gruben, som også vant Norgescupen sammenlagt i 2015. Se resten av bildene fra premieutdelingen i Norges Skøyteforbunds egen nyhetssak.