Junior verdenscup Helsingfors

Hjem Forum Forum 15.46.6 Junior verdenscup Helsingfors

Dette emnet inneholder 19 svar, har 2 deltakere og ble sist oppdatert av  Jeppe 26/01/2019 at 23:37.

Viser 15 innlegg - 1 til 15 (av totalt 20)
  • Forfatter
    Innlegg
  • #4886 Svar

    B. Haarberg
    Nøkkelmester

    …går siste helg i januar. Norges lag:

    Neo-senior menn (5):

    Odin By Farstad, Spk. Falken, Marius Bratli, Aktiv SK, Sander Mikkelsen, Jevnaker IF, Jonas Haugland, Bergen SK, Vetle Stangeland, Tønsberg Turn.

    Neo-senior kvinner (2):

    Carina Jagtøyen, Leinstrand IL og Marie Bakken Haugli, Jevnaker IF.

    Junior menn (5):

    Erik Resell, Spk. Falken, Pål Myhren Kristensen, Arendal SK, Isak Høiby, Kongsvinger SK, Stian Gravdal, Fana IL og Hallgeir Engebråten, Nord-Odal IL.

    Junior kvinner (5):

    Julie Nistad Samsonsen, Fana IL, Ane By Farstad, Spk. Falken, Marie Netland Rabbe, Fana IL, Marte Bjerkreim Furnèe, Asker SK og Victoria Keltie Sætersdal, Fana IL

    Resultatservice:
    https://live.isuresults.eu/events/2019_FIN_0001/schedule

    #4893 Svar

    B. Haarberg
    Nøkkelmester
    #4895 Svar

    EinarR

    Fravær av «tunge» nasjoner som Canada, USA, Japan, Sør-Korea.

    Men ellers et imponerende europeisk oppbud. I så måte er deltakerlista et fyrverkeri i forhold til det noe blasse EM i Italia her forleden. Bare tell opp antall europeiske deltakernasjoner og sammenlikn! Det er synd at EM på seniornivå har fått et sånt format at det nasjonsmessige mangfoldet er pulverisert. Kanskje er det til Helsinki en burde ha reist!

    #4896 Svar

    Jeppe

    Har merket meg det ja, at Canada og USA pleier å droppe junior- neo senior verdenscupen.
    Når Japan og Sør-Korea, ikke stiller, står vi igjen med Kina og Kazaksthan fra Asia, i tillegg kommer ei enslig jente fra Mongolia.
    Veldig fint å se at det er så mange nasjoner i Europa som har skøyteløpere som går fort nok til å kunne delta i denne verdenscupen.
    Mye som gleder meg ved denne deltakerlista, deriblant at ukraineren Yarorslav Shevchuk ikke blei skremt av nivået på de andre i forrige verdenscup, og atter stiller til start
    Enig med Einar i at EM-modellen, slik dem er nå, pulveriserer mangfoldet.
    Svenskene har halvert troppen sin fra forrige gang, og litt besviken er jeg av å se at de ikke har funnet plass til Erika Lindgren.
    Dette stevnet skulle opprinnelig gått i Sverige, men ble flyttet til Finland, og der stiller Suomalainen, Suomalainen og Suomalainen. (Joona, Samuli og Tukka). Søsken?

    #4897 Svar

    Kristian Eliassen

    I  juniorverdenscupen er det satt et tak på 10 gutter og 10 jenter totalt fra hvert land. Kun Norge og Russland med maksdeltakelse denne gangen ser jeg. Begge på herresiden.(Det var litt flere deltakere i den første verdenscupen 113/93). Hallgeir Engebråten leder cupen både på 1500 og 3000. Ulekleiv, Reinton og Bakken Haugli ikke med denne gangen. Sparer seg til Hamar.

    https://app.isuresults.eu/events/2019_POL_0002/schedule

    https://www.isu.org/speed-skating/rules/ssk-communications/18029-isu-communication-2196/file

     

    #4899 Svar

    Jeppe

    I finalen er det vel bare de som har oppnådd poeng som får stille?

    #4904 Svar

    Arild Gjerde

    Erika Lindgren deltar jo i VM kortbane i Montreal kommende helg, så hun er neppe besviken. Her deltar løpere fra 35 nasjoner.

    #4905 Svar

    Kristian Eliassen

    Ja, de som har tatt poeng kan stille i finalen. Videre står det at de som meldes på til junior-VM også kan stille («Preliminary», eller «Final Entry»). Neo: de som har tatt poeng, med det tillegget at vertsnasjonen også kan stille med løpere som ikke har tatt poeng. (Står ikke spesifisert om man må ha deltatt tidligere i sesongen. Trolig siden det er finale…).

    VM går samme sted uka etter finalen. Baselga. Bør derfor bli bra deltagelse i finalen. Først Helsingfors…

    #4906 Svar

    Jeppe

    OK, Erika från Sverige, gillar nok short-track mer enn langbane, tyværr, eller hur?

    #4929 Svar

    Jeppe

    Emil Ervik går alle distanser i helgas verdenscup-stevne i Finland.

    Slik fordeler finnene seg på de forskjellige distanser:

    Jenter, junior

    Laura Kivioja 500, 1000, 1500

    Sini Siro 500, 1000, 1500

    Inka Koivisto 1000

    Forstår det også slik at disse tre jentene skal stille i teamsprint, noe de finske jentene aldri har stilt opp i tidligere.

    Jenter neo-senior
    Anni Käsnänen 1500, 300, og Fellesstart
    Miina Peltonen 1000, 1500

    Gutter, junior
    Emil Ervik 500, 1000, 1500, 3000 og Fellesstart
    Joona Suomalainen 500, 1000, 1500
    Tuukka Suomalainen 500, 1000
    Nils Vähä-Vahe 1000, 1500, 3000 og Fellesstart
    Juuso Lehtonen 500
    Kalle Kinnala 3000

    Gutter, neo-senior
    Antero Eskola 500, 1000
    Jaakko Hautamäki 3000
    Samuli Suomalainen 500, 1000, 1500, og Fellesstart

    Vil tro at også gutta vil stille stille et lag i teamsprint.

    Vi kan vel ikke annet gjøre enn å ønske dem lykke til på hjemmebanen.

    #4932 Svar

    Arild Gjerde

    Her er lista over deltakerne i Helsinki, med navn, bosted, nasjon, fødselsdato og personlige rekorder. Påmeldte distanser er uthevet med fet skrift. I neo-senior er Irina Chumak, KAZ påmeldt, men så vidt jeg kan se er hun ikke kvalifisert på noen distanse. Roxana Manolache, ROU, er påmeldt som reserve på alle distanser. Det må være feil, jeg har ført henne opp som deltaker. Rettelser er velkomne. Jentene først, gutta kommer i egen melding.

    Kvinner Junior

    Kvaltid                                                                                                                     45.00     1.30.00     2.20.00     5.00.00

    Anna Molnar                               Innsbruck                        AUT    070901     44.72     1.26.81     2.15.47     4.43.72    8.13.12

    Anna Petutschnigg                   Wörgl                                AUT    241201

    42.24     1.24.76     2.11.19     4.45.67    8.37.58

    Viktoria Schinnerl                     Innsbruck                        AUT    200899     40.68     1.20.37     2.03.75     4.20.97    8.30.68

    Katharina Thien                         Graz                                  AUT    180600     43.65     1.26.09     2.12.90     4.48.14

    Fran Vanhoutte                         Gent                                 BEL      –0503

    44.17     1.29.33

    Qingqing Feng                            Harbin                              CHN    250102     40.79     1.22.09     2.05.21     4.28.76

    Jiayang Geng                              Xinjiang                            CHN    150302

    42.73     1.26.52     2.06.70     4.26.85    7.54.96

    Tiange Hai                                    Harbin                              CHN    120101     39.48     1.21.32     2.09.32     4.36.39

    Xia Jiang                                        Hailar                                CHN    101201     40.84     1.20.16     2.04.43     4.33.50    7.57.86

    Yuhan Ma                                    Karamay                          CHN    060202     41.39     1.23.58     2.00.83     4.18.82    7.35.24

    Zuzana Kuršová                         Obrokovicka                  CZE     020403

    43.94     1.25.33     2.11.39     4.36.76

    Laura Kivioja                               Pori                                    FIN      051202     42.81     1.25.34     2.15.76     5.19.60

    Inka Koivisto                               Helsinki                            FIN      230202     45.75     1.29.09     2.22.96     5.08.08

    Sini Siro                                         Seinajoki                         FIN      200302     43.00     1.25.99     2.17.51     5.16.60

    Josephine Heimerl                   Inzell                                 GER    260700     40.90     1.20.67     2.08.07     4.37.89

    Anna Ostlender                         Erfurt                                GER    250402     40.78     1.21.02     2.09.22     4.38.88

    Victoria Stirnemann                 Erfurt                                GER    240502     40.41     1.19.36     2.02.04     4.23.15

    Tara Donoghue                         Haarlem, NED                IRL       111201

    43.10     1.25.18     2.11.76     4.38.55

    Federica Maffei                         Pergine                            ITA      281200

    40.74     1.20.12     2.03.33     4.25.56

    Laura Peveri                                Baselga di Piné              ITA      150701

    41.20     1.20.13     2.02.75     4.15.43

    Margarita Artemyeva             Astana                              KAZ     131101

    42.58     1.26.36     2.14.11     5.01.51

    Kseniya Yakovleva                    Petropavlovsk               KAZ     171201

    42.29     1.24.52     2.08.13     4.34.35    8.24.86

    Michelle de Jong                       Rottum                            NED    060799

    38.48     1.17.19     2.02.03     4.40.52

    Robin Groot                                Broek op Langedijk      NED    120101

    39.36     1.17.97     2.00.65     4.14.80    7.33.34

    Maud Lugters                             Tilburg                              NED    220900     39.35     1.18.91     2.03.76     4.32.85

    Paulien Verhaar                        Castricum                        NED    110899

    40.77     1.19.30     2.00.53     4.18.49    7.33.95

    Naomi Verkerk                          Niew-Vennep                NED    290400

    39.88     1.20.03     2.07.12     4.35.73

    Ane By Farstad                           Trondheim                     NOR   310300

    40.20     1.20.82     2.06.02     4.43.81

    Marte Bjerkreim Furnée        Asker                                NOR   170601

    42.42     1.23.74     2.11.70     4.38.40    8.21.74

    Maria Netland Rabbe              Bergen                             NOR   050501

    41.97     1.27.36     2.17.35     4.56.25

    Julie Nistad Samsonsen          Bergen                             NOR   050400

    39.84     1.21.95     2.11.78     4.47.30

    Victoria Keltie Sætersdal       Bergen                             NOR   170600

    43.65     1.26.03     2.13.37     4.44.34    8.36.39

    Martyna Baran                           Zryw Slomczyn              POL     190201

    41.21     1.22.61     2.14.53     4.54.00

    Karolina Gąsecka                      Tomaszow                      POL     200899

    40.39     1.20.11     2.01.83     4.19.27    7.34.75

    Natalia Jabrzyk                          Tomaszow                      POL     030301

    40.43     1.19.18     2.03.36     4.21.74    8.26.07

    Olga Kaczmarek                         Tomaszow                      POL     041099

    41.52     1.23.23     2.08.13     4.32.64    8.12.75

    Roxana-Elena Manolache      Brasov                              ROU   010400

    43.22     1.26.55     2.14.69     4.56.57

    Yelisaveta Agafoshina             Moskva                            RUS    281100

    40.31     1.19.15     2.05.80     4.28.09

    Anastasiya Grigoryeva            Chelyabinsk                   RUS    270601

    42.30     1.22.39     2.06.74     4.24.84

    Kristina Kemaeva                      Kungur                             RUS    020799

    41.82     1.22.41     2.06.64     4.36.73

    Anastasiya Korkina                   Kolomna                          RUS    181299

    39.00     1.18.03     2.05.45     4.47.03

    Yekaterina Kosheleva             Yekaterinburg               RUS    220500

    40.31     1.18.63     1.59.99     4.16.57

    Dariya Shmeleva                       Murom                            RUS    100201

    42.49     1.24.98     2.08.66     4.37.08

    Kristina Silayeva                        Moskva                            RUS    160200

    38.88     1.19.12     2.03.90     4.30.53

    Anna Vashkene                         Sankt Peterburg           RUS    021200

    40.71     1.22.43     2.08.35     4.35.40

     

    Kvinner Neo-Senior

    Kvaltid                                                                                                                      42.50     1.25.00     2.11.50     4.43.00

    Stien Vanhoutte                        Gent                                 BEL      140396

    41.52     1.22.42     2.10.21

    Adake Ahena Er                         Changji                             CHN    010699     42.47     1.22.34     2.04.58     4.21.34    7.26.96

    Chenyu Li                                     Jilin                                    CHN    040598     39.81     1.19.80     2.14.26

    Dongxue Xi                                  Xinjiang                            CHN    170199     39.78     1.17.23     1.59.62     4.23.23    7.45.84

    Tuuli Vaher                                 Adavere                          EST      111298

    44.40     1.27.87     2.17.98     4.37.51    8.22.63

    Anni Käsnänen                          Helsinki                            FIN      220699

    44.54     1.26.95     2.10.85     4.37.98    8.25.45

    Miina Peltonen                          Helsinki                            FIN      110696

    41.82     1.22.85     2.08.65     4.57.47    10.27.88

    Linda Rossi                                   Pergine                            ITA      020997     42.02     1.23.56     2.13.55     4.39.26

    Valeriya Chadova                      Kostanay                         KAZ     281195

    41.38     1.21.31     2.06.47     4.34.65    8.05.45

    Irina Chumak                              Aktyubinsk                     KAZ     240399

    42.88     1.27.03     2.14.53     4.55.89    8.45.52

    Nadezhda Morozova               Astana                              KAZ     220998

    40.15     1.20.82     2.07.31     4.29.83

    Zul Altan-Ochir                           Ulanbaatar                     MGL   071195

    40.70     1.21.74     2.06.37     4.38.76

    Marie Bakken Haugli                Jevnaker                         NOR   141195

    43.51     1.24.47     2.09.97     4.28.29    7.52.05

    Carina Jagtøyen                         Leinstrand                      NOR   090598

    41.27     1.23.17     2.11.40     4.49.29

    Andreea Haldan                        Brasov                              ROU   270699

    40.97     1.20.90     2.06.48     4.39.10

    Mihaela Hogaş                           Brasov                              ROU   150998

    39.87     1.18.77     2.03.34     4.42.39

    Bianca Stănică                            Brasov                              ROU   270897

    41.41     1.24.02     2.03.81     4.28.84    8.36.86

    Anna Opytova                            Ivanovo                           RUS    021195

    41.23     1.19.01     2.01.21     4.24.83

    Veronika Suslova                      Kirov oblast                    RUS    091297

    39.76     1.17.43     2.01.28     4.18.00

    #4933 Svar

    Arild Gjerde

    Her er gutta i Helsinki. Ruslan Zakharov, RUS (1500) og David Karlingsjö, SWE (500) er påmeldt på disse distansene uten å ha klart kvaltiden, så vidt jeg kan se. Tidene er angitt med kursiv.

    Menn Junior

    Kvaltid                                                                                                                      41.00     1.22.00     2.07.00     4.25.00

    Ignaz Gschwentner                  Innsbruck                        AUT    250502     37.39     1.14.18     1.57.58     4.17.07    8.17.10

    Gabriel Odor                               Innsbruck                        AUT    230800     36.58     1.10.06     1.47.34     3.49.77    6.36.37

    Jarno Schellekens                     Harmont                          BEL      220799     40.51     1.19.38     1.59.79     4.08.51    7.14.38

    Liu Zehao                                     Xinjiang prov.                CHN    010402     39.36     1.18.31     1.54.50     3.58.32    6.57.01

    Mao Tianze                                 Baicheng, Jilin                CHN    010999     36.74     1.11.15     1.51.10     4.04.30    7.15.50

    Wang Chen                                 Heilongjiang prov.      CHN    121000     35.77     1.10.77     1.50.71     4.23.58

    Wang Song                                  Baishan, Jilin                   CHN    180201     40.57     1.16.57     1.54.54     3.57.58    6.55.42

    Yang Dongsheng                       Yichun, Heilongjiang   CHN    200701     36.70     1.12.09     1.51.16     4.00.79    6.53.51

    Vojtěch Hurdes                         Praha                                CZE     290501     38.65     1.17.46     2.01.09     4.18.09

    Niclas Mastrup                          København                     DEN    140800     39.47     1.18.23     2.00.29     4.14.02

    Joonas Valge                               Tallinn                               EST      010900     37.53     1.14.61     1.57.32     4.21.75    8.53.92

    Emil Ervik                                     Hamar, NOR                   FIN      080901     39.55     1.16.57     1.58.36     4.12.06    7.48.29

    Kalle Kinnala                               Turku                                FIN      091001     40.10     1.17.92     2.00.96     4.16.32    8.11.35

    Juuso Lehtonen                         Seinajoki                          FIN      051201     38.74     1.19.67     2.04.30     4.36.00    9.01.49

    Joona Suomalainen                  Helsinki                            FIN      030400     37.25     1.14.65     1.57.91     4.24.82    8.39.55

    Tuukka Suomalainen               Helsinki                            FIN      231002     38.17     1.17.77     2.08.14     5.13.40    9.37.62

    Nils Vähä-Vahe                          Helsinki                            FIN      161101     39.86     1.17.01     1.56.62     4.04.14    7.30.16

    Botond Bejczi                             Budapest                         HUN   060999     38.50     1.15.86     1.52.80     4.02.47    6.55.97

    Francesco Betti                          Baselga di Piné              ITA      270400     35.92     1.09.93     1.47.23     3.44.48    6.27.69

    Nicky Rosanelli                           Pergine                            ITA      230702     38.20     1.18.77     2.02.88

    Vladislav Dobrovolskiy            Rudnyj                              KAZ     270700     38.95     1.16.54     1.56.89     4.08.43    7.20.33

    Artur Galiyev                              Astana                              KAZ     140500     36.48     1.12.46     1.51.85     4.05.31    7.26.97

    Ruslan Kirbyatyev                     Kostanay                         KAZ     121199     36.82     1.13.26     1.55.45     4.09.87    7.31.97

    Vyacheslav Zaretskiy               Petropavlovsk               KAZ     100900     36.85     1.11.75     1.51.05     3.58.97    7.04.72

    Janno Botman                            Andijk                               NED    080300     35.65     1.10.75     1.51.61     4.01.08    7.30.92

    Stef Brandsen                            Woerden                         NED    151099     36.33     1.12.51     1.56.10     4.16.45

    Teun de Wit                                Gouda                              NED    280200     37.10     1.10.98     1.48.48     3.52.26    6.55.12

    Mika van Essen                          Schalkhaar                      NED    130400     35.97     1.10.50     1.51.97     4.18.18

    Yves Vergeer                              Noordwijk                       NED    241200     37.59     1.14.18     1.53.31     3.53.64    6.42.92

    Hallgeir Engebråten                 Nord-Odal                       NOR   171299     37.27     1.12.93     1.49.68     3.49.07    6.39.92

    Stian Gravdal                              Bergen                             NOR   141100     37.57     1.15.14     1.56.15     4.19.73

    Isak Høiby                                    Kongsvinger                   NOR   261199     37.59     1.13.06     1.51.83     3.57.22    7.03.17

    Pål Myhren Kristensen           Arendal                            NOR   190200     37.31     1.13.85     1.55.31     4.07.01    7.25.64

    Erik Resell                                    Trondheim                      NOR   110600     37.31     1.15.04     1.56.64     4.15.35    11.12.52

    Piotr Nałęcki                               Sanok                                POL     090700     38.17     1.14.51     1.55.06     4.08.49    7.36.59

    Jakub Piotrowski                       Tomaszów                      POL     270200     37.26     1.12.39     1.50.70     3.57.20    6.45.86

    Daniil Aldoshkin                        Kolomna                          RUS    190601     37.66     1.14.66     1.49.35     3.50.42    6.35.86

    Artyom Arefyev                        Moskva                            RUS    091100     35.95     1.11.80     1.56.74     4.17.32    8.22.91

    Stepan Chistyakov                    Chelyabinsk                    RUS    290501     37.16     1.13.27     1.52.07     3.54.59    6.59.22

    Pavel Kiyashko                           Sankt Peterburg           RUS    130799     36.05     1.12.28     1.57.70     4.31.19    8.31.03

    Sergey Loginov                          Sankt Peterburg           RUS    011199     36.17     1.10.25     1.47.35     3.55.18    6.51.34

    Nikolay Trusov                           Moskva                            RUS    011299     36.61     1.11.66     1.51.41     4.07.72    7.11.17

    Anton Vodichenkov                 Kolomna                          RUS    100100     38.07     1.14.90     1.51.76     3.52.80    6.38.36

    Erik Decker                                  Stockholm                       SWE    281299     39.74     1.18.46     2.01.18     4.18.91    7.31.65

    Yaroslav Shevchuk                   Kyiv                                    UKR    260799     41.13     1.21.23     2.06.05     4.34.45

     

    Menn Neo-Senior

    Kvaltid                                                                                                                      37.50     1.15.00     1.56.50     4.08.00

    Floris Root                                   Innsbruck                        AUT    300596     36.71     1.11.47     1.48.84     4.00.94    7.13.51

    Jin Yanan                                      Ürümqi, Xinjiang           CHN    271097     35.81     1.08.95     1.46.68     3.53.77    6.50.07

    Ma Xinxuan                                 Hangzhou                          CHN    110399     37.80     1.13.70     1.51.84     3.53.99    6.49.56

    Zhang Junzhi                               Liuhe, Jilin                        CHN    140798     35.94     1.12.94     1.55.59     4.29.95    7.28.94

    Zhou Bin                                       Ürümqi, Xinjiang           CHN    250397     36.85     1.11.95     1.49.39     3.46.27    6.33.82

    Antero Eskola                             Helsinki                            FIN      170897     36.85     1.13.28     1.53.94     4.18.62    7.41.80

    Jaakko Hautamäki                     Seinajoki                          FIN      250998     38.55     1.17.06     1.56.81     4.07.13    7.19.27

    Samuli Suomalainen                Helsinki                            FIN      150998     35.27     1.09.21     1.46.75     4.01.44    7.37.08

    Stefan Emele                              Erfurt                                GER    080996     36.79     1.12.11     1.51.67     4.13.26    7.31.57

    Ole Jeske                                     Dresden                           GER    200499     35.94     1.10.67     1.51.02     4.02.58

    Jeremias Marx                           Erfurt                                GER    250997     35.71     1.09.22     1.47.46     3.50.84    6.52.52

    Fridtjof Petzold                          Crimmitschau                GER    090497     38.00     1.14.34     1.50.72     3.52.33    6.35.92

    Michael Roth                              Mylau                               GER    150599     36.90     1.11.19     1.49.98     4.06.11    7.17.67

    Fábián Dieterle                          Budapest                         HUN   190296     38.23     1.14.17     1.52.17     4.02.44    6.59.04

    Gabriele Galli                              Varese                              ITA      300498     37.47     1.14.70     1.51.48     3.56.39    6.38.10

    Jeffrey Rosanelli                        Pergine                            ITA      300798     35.24     1.09.70     1.49.04     4.10.55    7.29.93

    Anvar Mukhamadeyev           Akmaty                            KAZ     121098     37.10     1.11.75     1.50.21     3.56.92    6.47.55

    Marius Bratli                               Oslo                                   NOR   301297     36.24     1.10.74     1.48.62     4.01.38    7.06.91

    Odin By Farstad                         Trondheim                      NOR   011297     35.77     1.09.03     1.49.78     4.09.96

    Jonas Haugland                          Bergen                             NOR   241098     37.48     1.13.70     1.54.42     4.06.49    7.14.22

    Sander Mikkelsen                     Jevnaker                          NOR   010998     36.88     1.16.14     2.03.45     4.57.47

    Vetle Stangeland                      Tønsberg                         NOR   120897     37.73     1.12.29     1.48.36     3.47.39    6.38.36

    Aleksandr Podolskiy                Kolomna                          RUS    270499     36.53     1.11.65     1.46.36     3.45.48    6.29.93

    Yegor Shkolin                             Sankt Peterburg           RUS    271198     37.39     1.16.64     1.47.81     3.46.53    6.27.17

    Ruslan Zakharov                        Sankt Peterburg           RUS    091098     35.09     1.09.55     1.56.81     4.18.14    7.48.00

    Wilhelm Ekensskär                   Trollhättan                      SWE    180698     38.79     1.15.82     1.54.32     3.59.96    6.59.19

    David Karlingsjö                         Trollhättan                      SWE    100498     37.55     1.13.40     1.55.23     4.06.36    7.16.67

    #4934 Svar

    Arild Gjerde

    Beklager rotet formatering i pers-listene for Helsinki. Av en for meg ukjent grunn ble noen tider blå med understrek. Jeg finner heller ikke noen redigeringsmulighet i systemet, så her lønner det seg tydeligvis å tenke seg om før man trykker «SEND» (hvilket anbefales…). Men fet-skriften som angir påmeldt distanse gikk heldigvis igjennom uten problem, og det er jo det vesentligste.

    #4937 Svar

    B. Haarberg
    Nøkkelmester

    Takk for  nyttige bidrag! Hvis du skaffer deg en registrert bruker (meny til høyre her), så tror jeg det skal være mulig å redigere egne innlegg.

    #4938 Svar

    EinarR

    Hva skal vi med stevner når vi får så mye interessant bakgrunn å studere!

    Jeg er en smule bekymra for Viola Feichtner (AUT), nettopp fyllt 20. Har knapt vist seg i år. Det er den veien det går.. Hun var lovende på de lange. Men da er det topp at et nytt kobbel av østerrikske jenter kommer opp, anført av Die zwei Annas (unnskyld min dårlige fransk!) Ikke 18 ennå noen av dem, og Petutschnigg endog fra Wörgl! Fram med atlas! Blir det henne eller Molnar som først setter press på Viktoria Schinnerl?

    Blir spennende å følge med!

Viser 15 innlegg - 1 til 15 (av totalt 20)
Svar til: Junior verdenscup Helsingfors
Din informasjon: